
studio Kanti

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ
Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období ženy, které se nese v radostném očekávání nového potomka. Pro ženu přináší toto radostné období i mnoho změn, jak hormonální í i emocionální, ale také fyzických proměn.
Rostoucí bříško ovlivňuje držení těla, zvětšuje se bederní lordóza, více se prohýbáme v kříži. Také se zvětšuje hrudní kyfóza, více se hrbíme. Svaly i klouby se dostávají do jiných, pro ně nezvyklých poloh. Jsou daleko více a jinak než byly zvyklé namáhány.
Nastávající maminka může více než kdy jindy pociťovat potřebu péče o své tělo. A těhotenská masáž představuje často jediný způsob jak cíleně uvolnit – ulevit od napětí, někdy i bolestí namáhaných svalů. Právě masáž pomůže uvolnit a pohladit ztuhlé svalstvo. Energie může volně proudit a tím se dostavují pocity uvolnění, harmonie, klidu i radosti.
Před masáží se domlouváme na momentální potřebě, čemu je potřeba věnovat pozornost. Která část těla se cítí být např. hodně v napětí a podobně.
Těhotenská masáž není masáž hmota jako ostatní masáže. Ale jedná se o lehký, jemný táhlý tlak, při které nastávající maminky zažívají pocity příjemné péče o jejich tělo. Většinou pociťují uvolňující pocity relaxace a odpočinku. Napětí se uvolňuje ve svalech i tkáni.
Emoce i případný strach z toho co a jak bude se téměř vytrácejí, místo nich převládá pocit harmonie.
Masáž lze provádět od dokončeného třetího trimestru až do porodu. Tato těhotenská masáž je zcela bezpečná, není vhodná pro riziková těhotenství, nebo jiná zdravotní omezení, nedovolující masáž. Vždy je dobré poradit se s ošetřujícím lékařem.
Zcela nevhodné jsou v těhotenství detoxikační druhy masáží ( lymfatická, medová apod.), které vyplavují do oběhu velké množství toxinů. A ty se krevním oběhem přenášejí na plod.
Masáž se provádí na masážním stole, vleže na boku. Tělo nastávající maminky je vypodloženo polštářky a deky tak, aby se mamince vždy velmi pohodlně leželo. Aby čas který si věnuje byl tím co možná nejpříjemnějším a nepřínosnějším v jejím radostném očekávání.